ISITMA - RAKS

Sıcacık Mekanlar için RAKS Isıtıcılar

Isınma, tıpkı su ve yemek gibi insanoğlunun fizyolojik ihtiyaçlarının başında geliyor. Varlığımızı sürdürebilmemiz, çetin koşullarda sıcaklığımızı koruyabilmemize bağlı. Barınma ihtiyacının ana unsurlarından birini dahi ısınma oluşturuyor.

Sonbaharın ve kış mevsiminin getirdiği hastalıklardan korunmak, gerek işyerinde gerekse evde huzuru ve güvenlik hissini sağlayabilmek için ısınma ihtiyacını karşılamak gerekiyor. Günümüzde modern altyapılar sayesinde ısınma ihtiyacı kısmen çözülmüş olsa da, mekânsal ısıtmada mevcut altyapının yeterli olmadığı durumlarda ek ısınmaya ihtiyaç duyuluyor. Elektrikli ısıtıcılar, tıpkı kombi öncesi dönemde olduğu gibi bugün de harici ısıtma ihtiyaçlarına en ideal yanıtı veriyor. Üstelik RAKS ısıtıcı ailesinde bulunan seçenekler, yüksek güvenlikli, uzun ömürlü ve verimli çalışmalarıyla evinizi ısıtırken, yüzünüzü güldürüyor.

RAKS ısıtıcıların genel özellikleri nelerdir?

RAKS ısıtıcılar modern ve ergonomik tasarımları, pratik, verimli, kullanışlı, uzun ömürlü, dayanıklı ve güvenli olmaları sayesinde elektrikli ısıtıcı denince ilk tercih edilen cihazlar olarak öne çıkıyor. RAKS ısıtıcı ürün ailesinde iç ve dış mekan infrared ısıtıcıların yanı sıra fanlı ve Quartz ısıtıcılar ile birlikte elektrikli yağlı radyatörler de yer alıyor.

Ürün yelpazesinde hangi tür ısıtıcılar bulunuyor?

RAKS'ın sunduğu geniş ısıtıcı yelpazesinde, her ihtiyaca uygun ısıtıcı çeşitleri bulunuyor. Dış mekânda konforlu ve güvenli kullanım sağlayan 2 bin Wattlık yüksek güçle çalışan infrared ısıtıcıların yanı sıra, ev tipi ayaklı ve duvara monte infrared ısıtıcılar da farklı güç seçenekleriyle ev içi ısınma ihtiyacınıza yanıt veriyor.

Fanlı ısıtıcılar üfledikleri sıcak havayla hem ev hem iş yerlerinde soğuk günlerde imdadınıza yetişirken, yağlı radyatörler de ısıyı uzun süre saklayan tasarımıyla her ortamda kullanılabiliyor.

Hangi mekânda nasıl bir ısıtma tercih edilmeli?

İşe, özellikle kapalı alanlarda gazlı ısıtıcılardan kaçınmakla başlamak gerekiyor. Çünkü tüplü ve gazla çalışan radyatörler, özellikle yatak odası, mutfak gibi küçük hacimli alanlarda oksijen seviyesini düşürerek kullanıcı sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Kısıtlı alanlar söz konusu olduğunda, sunduğu güvenlik, ısıyı uzun süre muhafaza etmesi ve verimliliğiyle yağlı radyatörler öne çıkıyor.

Dış mekanlarda, kafe ve restoran bahçesi gibi rüzgârlı ve soğuk günlerde mekânsal ısıtmaya ihtiyaç duyulan kullanımlarda, duvara monte edilen türde ısıtıcıların kullanılması müşteri memnuniyetini artırıyor. Sabit noktalara yerleştirilecek ısıtmalar için ise Quartz ısıtıcılar tercih ediliyor.

Isıtıcı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Yeni bir ısıtıcı alınacağı zaman, fiyat ve güç tüketiminin yanı sıra malzeme kalitesi, tasarım detayları ve teknik özelliklere de mutlaka göz atmak gerekiyor. Isıtma işlemi gücünü elektrikten aldığı için, bu tür aygıtlarda kalitesiz bir ürün seçilmesi ciddi güvenlik risklerini doğurabiliyor. Modern koşullarda üretilmiş, gerekli kalite kontrolleri titizlikle yapılmış bir ısıtıcıyı tercih etmek, sadece yüksek kalite bir ürün kullanmanın memnuniyetini sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda bu sayede uzun ömürlü bir kullanım da mümkün oluyor.

Isıtıcının kullanılacağı durumlar belirlenip, buna uygun bir ısıtıcı tipi seçildikten sonra, ürünlerin ısı üretim gücü, ısıtma alanı, enerji tüketimi ve örneğin fanlı bir ısıtıcı ise motor gücü gibi detayların karşılaştırılması ve buna göre seçim yapılması gerekiyor.

Kaliteli bir ürün seçilmesi demek, ilk satın alma maliyetinin ötesinde, uzun süreli bir kullanım ile toplam sahip olma maliyetinin önemli ölçüde düşmesi demek oluyor.