EV TİPİ VANTİLATÖRLER - RAKS

Vantilatör seçerken nelere dikkat edilmeli?

Seçim yaparken ilk dikkat etmeniz gereken konu mekana göre ürün seçmek olmalı. Bu sayede üründe ihtiyaç duyacağınız özellikleri de basitçe tespit edebilirsiniz.

 

Kaç tip ev tipi vantilatör mevcut?

Şayet, sadece bir masanız varsa bile size masaüstü seçenekleri ile serinlemenizi sağlayacak bir alternatif sunar. Ayaklı tip, Masa tipi, duvar tipi, tavan tipi, soğuk buharlı vantilatörler, kutu vantilatörü ve buharlı vantilatörler arasında ihtiyacınıza uygun bir model muhakkak çıkacaktır.

 

Vantilatörlerde tasarım ürünler var mıdır?

Mekana göre ürün tipini belirlediyseniz. Farklı birkaç tavsiyemiz daha olacak:

Bulunduğunuz evin odalarının boyutuna ve bazen tasarımına göre bile ürün seçebilirsiniz. Mesela; 2017 yılının trend rengi olan SİYAH bu sene ürünlerimizin ana rengi.

 

Neden kumandaki ürün seçmeliyim?

Ev tipi vantilatör çeşitleri arasında uzaktan kumandalıları da değerlendirmelisiniz. Şayet sıklıkla ürünün rüzgar hızını, modunu kısacası ayarlarını değiştirecekseniz size tavsiyemiz kendinize bir uzaktan kumandalı model seçmeniz.

Kumandalı seçeneklerin haricinde bir de zaman ayarlı ürünler var ki bunlar da iki saat zaman ayarları sayesinde 2 saat boyunca çalışır ve sonra kendiliğinden dururlar. Bu da belli aralıklarla kullanacak kullanıcılar için önerebileceğimiz bir özelliktir.

Son olarak vantilatörler genellikle kullanıcıların çok uzağında değillerdir ve bu nedenle bu çıkan ses oldukça önemlidir. Biz size en sessiz vantilatörleri hazırlarken bu hassasiyeti göz önüne aldık. Tavsiyemiz seçtiğiniz ürünün sesine de dikkat edin.

Soğuk buharlı vantilatörlere değinelim demiştik, devam edelim, bu ürünlerin içerisine koyacağınız su sayesinde bulunduğunuz ortamın havasının nemlendirilmesini de sağlarsınız. Şayet gerçekten soğuk özelliğini artırmak isterseniz ürünün su haznesini buz atarak da bu özelliğin verimini artırabilirsiniz.

Buharlı Vantilatör’ün bir ek özelliği ise bu üründeki sinek kovucu tablet girişinin bulunmasıdır. Bu açıdan pek çok fonksiyonu olan vantilatörlerin sizlerin kullanımında olduğunu da fark ettirmek isteriz.

 

En ekonomik en ucuz vantilatör nasıl alınır?

Bu modelleri ekonomik yapan sadece ilk satınalma maliyeti değil aynı zamanda doğru bir ürün ve marka seçmeniz durumunda uzun ömürlü olmasıdır.

Dikkat edilmesi gereken teknik özellikler nelerdir?

Bir vantilatör seçerken ürünün motor gücü, hava debisi, rüzgar hızı gibi teknik bilgilere erişebilmeniz halinde bu bilgiler ürünün performansını size söyleyecektir. Bu teknik verilerin yanısıra üründeki pervane niteliği, üründe kullanılan malzemelerin kalitesi de ürünün performansını doğrudan etkiler.

 

Ürünleri kurmadan önce neye dikkat etmeliyim?

Ürünleri kullanmadan ve kurmadan önce mutlaka kullanma kılavuzlarını dikkatlice okuyun. Ürününüzü hem daha iyi tanımanızı hem de ürününüzü sorunsuz kurup, kullanmanızı sağlayacak bu küçük ayrıntıyı atlamayın.

Ürünlerimizin kurulumu ile ilgili youtube videolarını da izleyebilirsiniz.

Vantilatör alırken seçeceğiniz markanın satış sonrası servislerinin hızlı ve etkin çalışması bu ürünü seçerken bir diğer parametre olmalıdır.

 

Vantilatörü nasıl saklamalı?

Bir vantilatör aldıktan sonra işiniz bitmiyor, yaz bitince ürünüzü güzelce saklamanız ve tozlanmasını önleyecek şekilde kaldırmanız halinde bir sonraki sıcaklar geldiğinde size huzurlu bir ortam sunacak ürününüzü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ürününüzü saklarken pervanesinin üzerine yük binmemesine, tozlanmamasına dikkat ediniz.

Ürünün güç kablosunun fazla bükülmemesi de önemli olacaktır.