TAVAN VANTİLATÖRLERİ - RAKS

Dekoratif tavan tipi ürünlerin kullanım amacı nedir?

Dekorasyon ve mimarinin vazgeçilmez ögelerinden bir tanesi haline gelen dekoratif tavan vantilatörlerinin aralarında bulunduğu tavan vantilatörleri serimiz ile ilgili bilgi ve tavsiyeleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Özellikle görsel bir fonksiyon olarak düşünülen dekoratif tavan vantilatörleri farklı fonksiyonlarıyla kullanıcılara ferah bir mekanı paylaşma duygusu sunarlar. Ürünlerin farklı renk ve boyutlardaki pervanelerinin yanısıra avizeli ve lambalı seçenekleri de mevcuttur.

 

Bu ürünü seçerken nelere dikkat edilmeli?

Tavan Vantilatörleri seçiminizi yaparken ürünü kullanacağınız mekana göre bir seçim yapmaya özen göstermelisiniz.

Tavan Vantilatörleri arasında yer alan ürünler; farklı ebatlardaki dekoratif tavan vantilatörleri, ev tipi tavan vantilatörleri ve sanayi tipi tavan vantilatörleridir.

Dekoratif tavan vantilatörlerinin seçiminde ürünlerin kanat genişlikleri konusu tamamen kişisel bir tasarım tercihidir. Aynı mekanda 32 inç (80 cm) ürün de 42 inç (105 cm) ürün de 52 inç (130 cm) ürün de kullanılabilir. Bu hem görsel olarak hem de kullanıcının tercihine kalmış bir seçimdir. Dolayısıyla bu uzunlukların tercih yaparken fazla kafa karıştırmasına gerek yok.

Şayet ihtiyacınız ev tipi bir tavan vantilatörü ise odanızın boyutu önem taşımaktadır. Tavan Vantilatörünü asacağınız odanın tam ortasına yerleştirmeniz tavsiye edilmektedir. Eğer geniş veya uzun bir odada kullanacaksanız birden fazla tavan vantilatörü kullanmayı değerlendirmelisiniz.

 

Ürün kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tavan Vantilatörünün pervanesinin yerden yüksekliği ise ideal olarak 2,1 m’den başlar ve maksimum 2,9 m’ye kadar çıkar.
Ürün kurulumunuzda bu özelliklere dikkat ederek kurulumu gerçekleştirmeniz verimliğininizi artıracaktır.

Dekoratif tavan tipi vantilatörünüzün montajını uzman bir elektrikçi ile yapmanızı tavsiye ederiz. Ürünün doğru montajı hem uzun ömürlü verim almanızı hem de görsel olarak ürününüzden memnuniyet duymanızı sağlayacaktır.

Dekoratif tavan tipi vantilatörler, iki farklı yöne dönebilen motora sahiptirler. Yazın sağa dönerek serinlik verirken kışın da tersine dönerek sıcaklığın yükselmesine ve oda ısısının artmasına yardımcı olurlar.

Dekoratif Tavan Tipi modellerin aydınlatma elemanlarının kullandığı „duy“ boyutuna muhakkak dikkat ediniz.

Sanayi tipi tavan vantilatörlerinde farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlar arasında 56 inç (140 cm) en geniş boyuttadır. Ayrıca, 16 inç (40 cm) ve 20 inç ( 50 cm) ebatlı olanları da mevcuttur. Sanayi tipi ürünlerde alimünyum pervane kullanılmaktadır.

Tavan tipi vantilatörlerin ev tipi olan modelleri ise daha küçük mekanlarda hem mekanı etkin kullanmak hem de serinlik yaratmak amacıyla kullanılabilecek modellerdir.

Tavan tipi vantilatörlerinizi uzun ömürlü kullanabilmek için mutlaka kullanma kılavuzunu okuyun. Kullanma kılavuzunuzu daha sonra kullanmak üzere kolaylıkla bulabileceğiniz bir yere saklayınız.

 

Ürünü kurarken kimden destek alınabilir?

Ürünün montajında uzman bir elektrikçiden destek almanızı tavsiye ediyoruz. Ürününüzün güvenli ve verimli çalışmasında ilk montajının önemi büyüktür.

Ürününüzdeki herhangi bir arıza olması durumunda kendiniz müdahalede bulunmayın mutlaka bir yetkili servise danışın.

Ürünlerin kurulumu konusunda ayrıca youtube kanalımızda yer alan kurulum videolarını inceleyebilir, bu videolardan da yardım alabilirsiniz.