SANAYİ TİPİ VANTİLATÖRLER - RAKS

Sanayi tipi vantilatörler nerelerde kullanılır?

Özellikle restaurantlar, otoparklar, oteller, dükkanlar, geniş çalışma alanları, fabrika sahaları, Pazar alanları gibi kapalı mekanların serinletilmesi konusunda sanayi tipi vantilatörler önemli bir görev görürler.

Mekanların ihtiyaçlarına göre farklı özellikleri olan Sanayi Vantilatörleri, evlerde kullanım için tercih edilmemelidir. Bu ürünler, gerek motor güçleri gerekse alimünyum pervaneleri ile yüksek kapasiteli ürünlerdir.

Sıcaklığın yoğun hissedildiği mekanların süratli bir şekilde ve devamlı serinletilmesinin en hızlı ve etkin yöntemi sanayi vantilatörlerinin kullanımıdır. Sanayi tipi vantilatör almadan önce ürünü nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı tespit etmeniz seçim yapmanızda size kolaylık sağlayacaktır.

 

Ebatları nelerdir?

Ayaklı, duvar tipi, tavan tipi ve yer tipi kullanımına göre tasarlanan modellerin pervane çapları 20 inç yani 50 cm’den, 30 inç yani 75 cm’e kadar gidebilmektedir.

Sanayi tipi vantilatörler, sıcaklığın yoğun olduğu mekanlarda ve uzun süreli kullanıldığından ürünün motor gücü, motor kalitesi ve ürünün emniyeti büyük önem taşımaktadır.

 

Sanayi tipi vantilatörleri kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Ürünlerin yoğun bir güçle sürekli çalıştırılmaları durumunda motorlarının yanması bu ürünlerde en sık görünen arızaların başında gelmekte ve bunun önüne geçmek için basit bir önlem yeterlidir. Sanayi tipi ürünleri zaman zaman dinlendirmek ve sonrasında çalıştırmak bu soruna iyi bir çözüm olacaktır.

Vantilatörün performasını etkileyen en önemli unsurlardan birisi de ürünün doğru montajıdır. Sürekli açık bırakılması gereken bir pozisyona koymak yerine güç düğmesinin ve kontrol iplerinin erişilebilir yerde olmasının önemi kullanıcı tarafından bilindiği durumlarda hem ürünün performansı hem de kullanıcının memnuniyeti olumlu etkilenecektir. Sanayi tipi ürünler arasında ayrıca uzaktan kumandalı sanayi tipi vantilatörlerini inceleyebilirsiniz. Bu modeller ürüne kattıkları kullanım kolaylığı ile dikkat çekmektedirler. Duvar tipi ve ayaklı tip uzaktan kumandalı modellerimiz arasında 20 inç yani 50 cm pervaneli ürünleri göreceksiniz. 2017 sezonunun yeni ürünleri arasında olan bu ürünleri kumandalı model tercih edeceklere öneriririz.

Açık ve yarı açık mekanlarda da kullanılabilen sanayi tipi vantilatörlerin temizliği ve bakımına gösterilecek özen ürünün uzun ömürlü değerlendirilebilmesini de sağlayacaktır.

 

Ürününüz nasıl saklanmalı?

Ürünü sezon sonrasında bir sonraki sezon kullanabilmek için özenle saklamanızı tavsiye ediyoruz. Ürünü saklarken, pervanesinin ezilerek, eğilmemesine önem göstermelisiniz.

 

Ürünün kurulumu, kullanımı ve satış sonrası servisi için önerilenler nelerdir?
Sanayi tipi ürünlerin kurulumu ev tipi vantilatörlere göre biraz daha zahmetlidir. Biz bu zahmeti sizler için azaltmak adına youtube videoları ile ürünlerin kurulumunu yapmanıza yardımcı olacak çalışmalar hazırladık.

Sanayi tipi vantilatörlerinizde uzun dönemli ve sağlıklı kullanım için mutlaka ürününüzün kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun. Kullanma kılavuzunu daha sonra ihtiyaç halinde kullanmak üzere kaybetmeyeceğiniz bir yere kaldırın.

Ürününüzde bir arıza oluşması halinde ise kesinlikle kendiniz müdahale etmeyin. Yetkili bir teknik servisten destek alın.

Ürünlerin kurulumu konusunda ayrıca youtube kanalımızda yer alan kurulum videolarını inceleyebilir, bu videolardan da yardım alabilirsiniz.